Powrót

Uroczysta zbiórka z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne Zastępcy Komendanta Powiatowego

19 czerwca 2026 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przejścia na zaopatrzenie emerytalne Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. Michała Świądra.

Pożegnanie ze służbą Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP

Podczas ceremonii z udziałem pocztu sztandarowego tut. komendy, po złożeniu meldunku dowódcy uroczystości Komendantowi Powiatowemu PSP w Busku-Zdroju bryg. Piotrowi Dziedzicowi, odczytano rozkaz personalny o zwolnieniu funkcjonariusza ze służby.

Komendant Powiatowy PSP bryg. Piotr Dziedzic przybliżył przebieg kariery mł. bryg. Michała Świądra, wyraził słowa uznania i podziękował za lata rzetelnej, ofiarnej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu buskiego. Podkreślił profesjonalizm, zaangażowanie oraz wysokie poczucie odpowiedzialności, które towarzyszyły odchodzącemu na zasłużoną emeryturę Zastępcy Komendanta Powiatowego przez cały okres jego kariery.

Bryg. Dziedzic podkreślił, że od pierwszych dni służby wyróżniał się on sumiennością, zdyscyplinowaniem oraz wysokim poczuciem odpowiedzialności. W sytuacjach wymagających szybkich i trudnych decyzji wykazywał się opanowaniem, rozwagą i odwagą. Wielokrotnie udowodnił, że strażackie powołanie jest dla niego nie tylko zawodem, ale przede wszystkim życiową misją i służbą drugiemu człowiekowi.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. samorządowcy, byli i obecni komendanci powiatowi PSP, komendanci i szefowi zaprzyjaźnionych służb, w tym policji, WCR i Straży Miejskiej, a także rodzina i przyjaciele mł. bryg. Michała Świądra.

Na zakończenie uroczystości wszyscy złożyli mu serdeczne życzenia zdrowia, spokoju oraz realizacji planów i zamierzeń w nowym etapie życia.

Opracowanie: st. kpt. Mateusz Głowniak, KP PSP w Busku-Zdroju

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Busku-Zdroju

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}