Powrót

Wzorowa postawa strażaka z JRG Busko-Zdrój

26.06.2026

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju bryg. Piotr Dziedzic, podczas zmiany służby wręczył list gratulacyjny st. str. Szymonowi Bosiowi, strażakowi Komendy Powiatowej PSP w Busku-Zdroju, w uznaniu za godną naśladowania postawę oraz profesjonalne zachowanie poza służbą.

List gratulacyjny dla strażaka z KP PSP Busko-Zdrój

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 czerwca 2026 r., na drodze krajowej DK73 w miejscowości Smogorzów. Będący w czasie wolnym od służby st. str. Szymon Boś był świadkiem wypadku drogowego. Niezwłocznie podjął działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na miejscu zdarzenia.

Strażak zabezpieczył miejsce wypadku, powiadomił odpowiednie służby ratunkowe oraz udzielił wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej. Do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego monitorował stan poszkodowanego, zapewniając mu opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

Podczas uroczystej zmiany służby  Komendant Powiatowy PSP  w Busku-Zdroju bryg. Piotr Dziedzic podziękował funkcjonariuszowi za wzorową postawę, profesjonalizm oraz gotowość do niesienia pomocy niezależnie od miejsca i czasu. Zaangażowanie strażaka potwierdza, że wartości, którymi kierują się funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej – gotowość do niesienia pomocy, odpowiedzialność i troska o bezpieczeństwo drugiego człowieka – pozostają aktualne również poza czasem pełnienia służby.

{"register":{"columns":[]}}