W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uczczenie pamięci poznańskich strażaków w I rocznicę tragicznego pożaru z 25.08.2024 r.

25.08.2025

Strażacy w mundurach służbowych i bojowych stoją w szeregu przed jednostką PSP, oddając hołd poległym kolegom.

25.08.2025 r. o godz. 8.00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych PSP Nr 1 w Czarnkowie oraz Nr 2 w Trzciance, Komendant Powiatowy wraz z Z-cą Komendanta PSP w Czarnkowie oraz wszystkimi funkcjonariuszami pełniącymi obowiązki służbowe w tym dniu, oddali szczególny hołd zmarłym funkcjonariuszom PSP z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP Nr 1 i Nr 2 PSP w Poznaniu.

Właśnie w tym dniu mijał dokładnie rok od tragicznej śmierci strażaków, którzy zginęli w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych w Poznaniu przy ul. Kraszewskiego w nocy z 24 na 25 sierpnia 2024 r., gdzie pierwotnie w budynku kamienicy powstał pożar a następnie doszło do niespodziewanie nagłej eksplozji i wybuchu. W wyniku tego zdarzenia w akcji gaśniczej zginęło dwóch strażaków - st. ogn. Patryk Michalski z JRG PSP Nr 1 i st. ogn. Łukasz Włodarczyk JRG PSP Nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu. Jedenastu innych strażaków zostało poszkodowanych. Do szpitala trafiły także trzy osoby cywilne. Była to najtragiczniejsza akcja w historii poznańskiej straży pożarnej !

W rocznicę tragicznych wydarzeń w Komendzie Powiatowej PSP w Czarnkowie oraz Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych PSP Nr 1 w Czarkowie i Nr 2 w Trzciance, przeprowadzono o godz. 8.00 uroczyste zmiany służby. Włączone zostały sygnały świetlno-dźwiękowe, aby wspólnie oddać hołd strażakom, którzy odeszli na wieczną służbę. W ten sposób wspólnie ku czi pamięci zmarłych kolegów nigdy nie zapominamy jak wielkie pozostaje ryzyko zawodowe strażaka w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” a pamięć o nich pozostaje na zawsze.

Cześć Ich Pamięci!

Opracował: asp. Grzegorz Michalak,
Zdjęcia: KP PSP w Czarnkowie, JRG Trzcianka.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}