W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie Dowódcy Zmiany – st. asp. Błażeja Raniowskiego

Zdjęcie emeryta z komendantami i dowódcą jednostki

Dnia 2 marca 2021 roku, w świetlicy szkoleniowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim odbyła się „uroczysta zbiórka”, z okazji pożegnania odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne Dowódcy Zmiany II st. asp. Błażeja Raniowskiego.

W I części  uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Drawsku Pomorskim wręczył mianowania dla 2 strażaków, którzy od dnia 1 marca 2021 roku  podjęli służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

W II części uroczystości nastąpiło oficjalne zwolnienie ze służby strażaka PSP i pożegnanie w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne.
W uroczystości udział wzięło grono funkcjonariuszy i pracowników cywilnych drawskiej komendy. Ze względu na ograniczenia związane z panującą pandemią i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, w uroczystości brała udział ograniczona liczba funkcjonariuszy i pracowników drawskiej komendy.

Pan  st. asp. Błażej Raniowski służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął, w dniu 1 wrześniu 2005 roku jako słuchacz Szkoły Aspirantów Pożarnictwa
w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Aspirantów 1 sierpnia 2007 roku kontynuował służbę, w Komendzie Miejskiej PSP w Szczecinie, w JRG nr 4 na stanowiskach:

  • od 2007 roku – „Starszy ratownik” ;
  • od 2010 roku – „D-ca zastępu”;
  • od 2013 roku – „Z-ca d-cy zmiany”;

 

W dniu 1 kwietnia 2016 roku na własna prośbę został przeniesiony do pełnienia służby, w Komendzie Powiatowej PSP w Drawsku Pom. W drawskiej komendzie służbę rozpoczął na  podziale bojowym JRG gdzie objął równorzędne stanowisko  „Dowódca sekcji”. Po niespełna kolejnych 10 latach, w służbie miał miejsce krótki epizod, gdzie w okresie od 1 lipca  do 31 sierpnia 2017 roku,  polegając na swoim doświadczeniu zawodowym pełnił służbę
w codziennym systemie służby (8 h) na stanowisku st. inspektor, w komórce ds. kontrolno-rozpoznawczych. Jednak po 2 miesiącach służby postanowił powrócić na podział bojowy JRG, na wcześniej zajmowane stanowisko.

 

  • w dniu 1 lipca 2020 roku – objął stanowisko „D-ca zmiany”

 

W trakcie przeszło 15 lat służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, st. asp. Błażej Raniowski był doceniany i wyróżniany przez przełożonych, został miedzy innym odznaczony:

  • Brązowym „Medalem za Długoletnia Służbę”;
  • za ponad przeciętną postawę i osiągniecia w służbie wielokrotnie wyróżniany przez Komendanta Powiatowego PSP – nagrodami uznaniowymi;
  •  w 2020 roku  wyróżniony nagrodą  pieniężną przez Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

 

Służba Pana aspiranta oprócz udziału w akcjach i dowodzenia wieloma działaniami ratowniczo-gaśniczymi to również proces wychowywanie młodych strażaków, którzy zdobywali swoje doświadczenie i umiejętności u jego boku.  To również udział  i  zaangażowanie w organizacji wielu szkoleń i ćwiczeń na poziomie gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim, gdzie przekazywał  swoją  wiedzę i umiejętność  dla funkcjonariuszy PSP oraz Druhów OSP.

St. asp. Błażej Raniowski pełniąc służbę jako d-ca sekcji i d-ca zmiany JRG przejawiał zawsze zaangażowanie i wykazywał pełen profesjonalizm, swoje obowiązki wykonywał na bardzo wysokim poziomie  o czym świadczyły kolejne „opinie służbowe” sporządzane przez przełożonych.

 

Po przeszło 15 latach przygody z pożarnictwem w szeregach Państwowej Straży Pożarnej – st. asp. Błażej Raniowski 1 marca 2021 roku pożegnał się ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Dziękujemy za wieloletnią służbę w naszych szeregach, życzymy wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia i spełnienia wszystkich skrytych marzeń oraz realizacji pasji życiowych !

Text i foto: KP PSP w Drawsku Pomorskim

Zdjęcia (2)