Strażak z Drawska Pomorskiego Mistrzem Polski oraz Europy FIREFIT

W dniach od 14 do 20 czerwca 2021 r.  w niemieckim Hanowerze odbywały się Mistrzostwa Europy Firefit Championships.

Do zawodów w bardzo trudnych warunkach pogodowych, ponad 30°C przystąpiło około 300 strażaków z całej Europy, którzy postanowili rywalizować o miano najtwardszego na starym kontynencie. Wśród nich był reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Drawska Pom. -  mł. kpt. Mateusz Wesołowski.

Strażak z Drawska Pom. wraz ze swoją drużyną Scantex Team Poland wrócili do kraju z workiem medali. Do największych osiągnięć należy Mistrzostwo Europy w kategorii sztafeta, srebrny medal w kategorii TEAM (suma czterech najlepszych czasów ze startów indywidualnych) oraz brązowy medal w kategorii tandem M*. Dodatkowo Mateusz zajął czwarte miejsce w starcie indywidualnym w kategorii M*

W miniony weekend w Toruniu odbyły się również Międzynarodowe Mistrzostwa Polski FIREFIT.  Do rywalizacji w trzech konkurencjach przystąpiło ok. 120 zawodników z wielu krajów. Młodszy kapitan Mateusz Wesołowski reprezentując KP PSP w Drawsku Pomorskim wraz z drużyną zwyciężył w kategorii TEAM oraz wywalczył srebrny medal w kategorii sztafeta, ulegając jedynie w finale bardzo mocnej drużynie z Litwy.