W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Poważny wypadek na drodze ekspresowej S3

18.02.2021

O godzinie 16.30 Dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Głogowie otrzymał informacje o wypadku drogowym na drodze ekspresowej S3 przy zjeździe w kierunku Głogowa.

Wypadek na S3

Z  informacji wynikało, ze w zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe oraz zostały poszkodowane 3 osoby. Do działań zadysponowane zostały zastępy z PSP Polkowice, PSP Głogów oraz zastępy powiatu głogowskiego- OSP Smardzów i  OSP Jerzmanowa. Ruch w kierunku Zielonej Góry został całkowicie zablokowany. Teren akcji został oświetlony, na miejsce przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierowcy jednego z aut. Przy pomocy sprzętu hydraulicznego strażacy przystąpili do wykonania dostępu do osób poszkodowanych znajdujących się w drugim pojeździe. Niestety w trakcie działań lekarz stwierdził zgon kolejnej osoby, która była pasażerem auta. Kierowca drugiego pojazdu został ewakuowany poza strefę działań, następnie został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala.

Łącznie w działaniach udział brało 13 strażaków z PSP oraz 10 strażaków z OSP, 4 zespoły Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Łączny czas działań strażaków wyniósł  blisko 4 godziny. Po zakończonych działaniach miejsce zdarzenia zostało przekazane Policji, która pod nadzorem prokuratora prowadziła dalsze czynności na miejscu wypadku.

 

Wszystkie fotografie: Fotografia Ratownictwa z Głogowa

Zdjęcia (7)