W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w Kromolinie

11.03.2021

W dniu 11.03.2021 r Stanowska Skierowania Komendanta Powiatowego PSP w Głogowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kromolin.

Pożar w Kromolinie

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano pożar całkowity dachu oraz poddasza nieużytkowanego domu jednorodzinnego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się dom (w tym jeden prąd wody z autodrabiny) oraz jednego prądu gaśniczego w obronie na przyległy budynek gospodarczy. Ze względu na niski wydatek wody z sieci hydrantowej zadysponowano liczne SiS z terenu powiatu głogowskiego. Utworzono punkt czerpania wody z pobliskiego cieku wodnego. Po wstępnym ugaszeniu poddasza i sprawdzeniu budynku nie stwierdzono osób poszkodowanych. Na miejscu zdarzenia obecny był Komendant Powiatowy PSP w Głogowie st. bryg Piotr Durał. Działania ratowniczo-gaśnicze zostały zakończone po 6 godzinach akcji. Po zakończeniu działań ratowniczych przekazano pogorzelisko właścicielowi budynku. O zaistniałym zdarzeniu został powiadomiony Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Głogowie.

 

Foto: Fotografia Ratownictwa z Głogowa