W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st.bryg. Paweł Dziadosz

Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Głogowie

st.bryg. Paweł Dziadosz

St. bryg. Paweł Dziadosz służbę w jednostkach straży pożarnej pełni od 1 maja 1998 r., kiedy po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, rozpoczyna służbę na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie. Po reformie administracyjnej państwa w roku 1999 zostaje przeniesiony do służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach na stanowisko dowódcy sekcji. Rozpoczyna służbę w komendzie powiatowej, która powstaje od podstaw w nowym porządku administracyjnym kraju, w powiecie polkowickim utworzonym w 1999 roku na północnym zachodzie województwa dolnośląskiego. W maju 1999 roku zostaje przeniesiony na stanowisko młodszego oficera w Komendzie Powiatowej PSP w Polkowicach i obejmuje sekcję ds. operacyjnych.
W listopadzie 1999 roku przeniósł się do służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Głogowie na stanowisko dowódcy sekcji. W maju 2001 roku obejmuje stanowisko dowódcy zmiany w JRG i pełni służbę do maja 2003 roku, kiedy zostaje przeniesiony na stanowisko starszego specjalisty w sekcji kontrolno – rozpoznawczej głogowskiej komendy. Z dniem 1 października 2006 roku obejmuje stanowisko naczelnika wydziału operacyjno - szkoleniowego w KP PSP w Głogowie i służbę na tym stanowisku pełni przez kolejne 11 lat. W tym czasie powierzono mu również obowiązki oficera prasowego komendanta powiatowego. Od 1 grudnia 2017 r. pełni służbę na stanowisku dowódcy JRG. Z dniem 6 sierpnia 2019 roku zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Głogowie.

W trakcie dotychczasowej służby nabywał i uzupełniał kwalifikacje zawodowe. W roku 2002 ukończył studia magisterskie na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu, na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie Zarządzanie Przedsiębiorstwem. W 2010 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zdrowia Publicznego i Zarządzania - „Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy”Wyższej Szkoły Medycznej LZDZ w Legnicy. W międzyczasie brał udział w wielu szkoleniach, sympozjach i konferencjach, ukończył m. in. szkolenia w zakresie zarządzania kryzysowego, szkolenia dla rzeczników prasowych PSP i kontaktów z mediami, szkolenia ochrony danych osobowych i spraw niejawnych oraz kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli.

Sprawuje bezpośredni nadzór  na pracą: Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, Wydziału Operacyjno-szkoleniowego oraz samodzielnego stanowiska ds. kontrolo-rozpoznawczych.

 

St. bryg. Paweł Dziadosz został odznaczony:

Brązowym Krzyżem Zasługi,
Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę,
Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa 
Odznaką Pamiątkową XX-lecia KSRG na obszarze Powiatu Głogowskiego.