W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie pomagają w walce z koronawirusem

13.04.2021

Od marca bieżącego roku strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie już kilkanaście razy wspomagali m.in. Szpital Powiatowy w Głogowie w transporcie tlenu medycznego.

Dowóz tlenu do szpitali

Nasze działania polegają na transporcie butli z tlenem medycznym głównie z fabryki, która znajduje się w Kościanie do placówek medycznych z terenu województwa dolnośląskiego w tym Szpitala Powiatowego w Głogowie przy pomocy ciężkiego samochodu kwatermistrzowskiego z dźwigiem HDS.
W dniu wczorajszym tj. 13.04.2021r. po godzinie 14:00 otrzymaliśmy informację, że Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze oraz Szpital Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim zgłosiło pilną potrzebę dostarczenia tlenu medycznego, ponieważ samochód transportujący zamówienie z firmy produkującej tlen uległ uszkodzeniu. W związku z zaistniałą sytuacją dyżurny stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Głogowie otrzymał dyspozycję z Komendy Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu zadysponowania ciężkiego samochodu kwatermistrzowskiego z HDS do fabryki tlenu w Kościanie. Zastęp Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Głogowie udał się do Kościana po pełne butle z tlenem, rozwożąc je do wyznaczonych placówek medycznych, zabierając przy tym puste butle, które magazynowane są na terenie przyległym do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach. Działania zostały zakończone około godziny 3:00 nad ranem.

Zdjęcia (2)