W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dystrybucja środków ochrony indywidualnej do parafii na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

01.04.2021

Na zdjęciu widać strażaka w ubraniu koszarowym, obok niego stoi ksiądz. Mężczyźni mają usta i nos zasłonięte maseczkami ochronnymi. Na podłodze obok mężczyzn są ułożone papierowe kartony i baniaki z płynem do dezynfekcji.

01.04.2021 roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
w Golubiu-Dobrzyniu przekazywali maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji do parafii znajdujących się na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

O rozdysponowaniu środków przekazanych przez strażaków wśród wiernych przynależących  do danej parafii będą decydować Proboszczowie.  

Akcja rozwożenia maseczek koordynowana jest przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego strażacy z Komendy Powiatowej PSP
w Golubiu-Dobrzyniu dostarczyli do 18 parafii łącznie 85 000 sztuk maseczek ochronnych oraz  480  litrów płynu do dezynfekcji.

 

Opracowanie: mgr Barbara Młodziankiewicz-Buczek
Zdjęcia: KP PSP G-D

Zdjęcia (5)