W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Gorlicach

24.05.2021

Na zdjęciu widoczni Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wręczający strażakowi odznaczenie. Komendant w galowym granatowym mundurze i w czapce rogatywce. Strażak odbierający odznaczenie w piaskowym ubraniu specjalnym i czerwonym hełmie.

24 maja 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Strażackie święto odbyło się na placu zewnętrznym KP PSP w Gorlicach z zachowaniem reżimu sanitarnego i rozpoczęło się od przyjęcia meldunku oraz przeglądu pododdziałów przez Z-cę Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Piotra Słowiaka, po czym nastąpiło podniesienie flagi biało czerwonej na maszt i odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie bryg. Krzysztof Gładysz przywitał zaproszonych gości i podsumował działalność Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych dziękując za profesjonalizm, gotowość operacyjną i trud włożony w działania ratowniczo-gaśnicze oraz walkę z pandemią koronawirusa. Słowa podziękowania skierował także do parlamentarzystów, samorządowców przedstawicieli instytucji i osób wspierających naszą formację ratowniczą.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Radna Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu gorlickiego, Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, burmistrz Miasta Gorlice, kapelan Małopolskich Strażaków, Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie, Prezes Koła Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Gorlicach.

W czasie okolicznościowego apelu wręczone zostały wyróżnienia i odznaczenia resortowe oraz awanse zawodowe na wyższe stopnie służbowe. Odznaczenia państwowe, resortowe i związkowe otrzymało 35 strażaków i pracowników cywilnych natomiast awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 20 funkcjonariuszy. Ponadto jeden ze strażaków został wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

Od zaproszonych gości w trakcie przemówień padło wiele ciepłych słów i życzeń w podziękowaniu za służbę i działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Głos zabrali Pani Barbara Bartuś Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Jadwiga Wójtowicz Radna Województwa Małopolskiego, Pani Maria Gubała Starosta gorlicki, bryg. Piotr Słowiak Z-ca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Władysław Kulig Kapelan Małopolskich strażaków, Pan Rafał Kukla burmistrz Gorlic, dh Krzysztof Kosiba Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Krakowie.

Opracowanie: mł. bryg. Dariusz Surmacz - oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach.

Zdjęcia: Mateusz Książkiewicz

Zdjęcia (12)