W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ĆWICZENIA PLUTONU POWIATOWEGO

27.05.2021

Ćwiczenia Plutonu Gostyń

27 maja 2021 roku na terenie gminy Piaski odbyły się ćwiczenia Plutonu Powiatowego „Gostyń”. Założeniem ćwiczeń był pożar lasu. Głównym celem do osiągnięcia było podanie 6 prądów gaśniczych w natarciu i utrzymaniu efektywnej wydajności na prądownicach przez ok. 30 minut. Zaopatrzenie wodne realizowano z akwenu pobliskiej żwirowni poprzez przetłaczanie wody na odległość ok. 500m oraz budowę buforu wodnego. Dzięki użyczeniu urządzenia do pomiaru ciśnienia oraz przepływu wody można było sprawdzić rzeczywiste parametry na liniach zasilających. Podczas ćwiczeń przećwiczono różne schematy dostarczany wody do buforu. Łączność radiową zbudowano w oparciu o kanał dowodzenia i współdziałania oraz trzy kanały ratowniczo-gaśnicze.

 Sporządzone wnioski i spostrzeżenia z pewnością wpłyną na usunięcie błędów podczas kolejnych  ćwiczeń czy prawdziwych zdarzeń.

W ćwiczeniach udział wzięły następujące jednostki: JRG Gostyń, OSP Piaski, OSP Borek Wlkp, OSP Gola, OSP Krobia oraz OSP Pogorzela.

Tekst: kpt. Nyczka M,
Zdjęcia: kpt. Nyczka M,

Zdjęcia (7)