W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej

Zdjęcie przedstawia uszkodzony pojazd osobowy oraz samochody pożarnicze i strażaków.

12 października 2020 roku około godziny 15:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Stara Krobia. Dyżurny operacyjny zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastęp OSP. Po dojeździe i przeprowadzonym rozpoznaniu, potwierdzono wypadek trzech samochodów osobowych w których udział brały trzy osoby. U jednej z nich stwierdzono brak parametrów życiowych. Strażacy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzili do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Lekarz po przeprowadzeniu czynności, stwierdził zgon mężczyzny. Druga osoba została zabrana do szpitala, natomiast trzeci uczestnik zdarzenia nie odniósł obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia.

W kilkugodzinnych działaniach udział brały: 3 zastępy JRG Gostyń, zastęp OSP Krobia, Zespoły Ratownictwa Medycznego, Patrole Policji oraz prokurator.

Tekst: kpt. Nyczka M,

Zdjęcia: Marta Stachowska (gostyn24.pl), Aldona Brycka-Jaskierska (Radio Elka)

Zdjęcia (6)