W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uszkodzony gazociąg w Pogorzeli

Na zdjęciu znajduje się samochód pogotowia gazowego podczas akcji ratowniczej w Pogorzeli, gdzie został uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia.

28 września 2020 roku o godzinie 12:30 dyżurny SKKP w Gostyniu odebrał zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu w miejscowości Pogorzela.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów OSP Pogorzela, na miejscu znajdowało się już pogotowie gazowe, które prowadziło działania mające na celu zatrzymanie wycieku gazu. Strażacy ewakuowali mieszkańców domów oraz szkoły średniej. Łącznie ewakuowano 115 osób. Prowadzono także pomiary stężenia gazu w budynku przy którym doszło do zdarzenia. Po założeniu zacisków na rurę, niebezpieczeństwo minęło. Przywrócono ruch pojazdów, a osoby ewakuowane wróciły do miejsc przebywania.

W działaniach trwających ok. 1h udział brały: 3 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP Pogorzela oraz pogotowie gazowe.

Tekst: kpt. Nyczka M,                   Zdjęcia: dh Andrzejewski W, (OSP Pogorzela)

Zdjęcia (5)