W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

WYJAZD PLUTONU GOSTYŃ

09.06.2021

Wyjazd Plutonu Gostyń

9 czerwca 2021 roku w godzinach wieczornych, dyżurny SKKP w Gostyniu otrzymał dyspozycję ze Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego w Poznaniu o zadysponowanie plutonu powiatowego „Gostyń” do zdarzenia na terenie powiatu leszczyńskiego. Punkt koncentracji plutonu wyznaczono na plac przy komendzie powiatowej. Po dojeździe, kolumna 6 pojazdów wyruszyła do miejscowości Dobramyśl, gdzie doszło do pożaru hali odlewni. Po dojeździe zastępów, Kierujący Działaniem Ratowniczym przydzielił działania dla plutonu, które polegały przede wszystkim na dostarczaniu wody dla zastępów prowadzących działania gaśnicze.

Pluton wrócił na teren naszego powiatu po ok. 2h.

Skład plutonu stworzyły: SLRR, SD-31 oraz GCBA 6/32 z JRG Gostyń, GBA-Rt 2,5/16 OSP Borek Wlkp, GBA-Rt 4,7/45 OSP Krobia, GCBA 5/24 OSP Piaski.

Tekst: kpt. Nyczka M,
Zdjęcia: kpt. Nyczka M, OSP Borek Wlkp.
Film: gostyn24.pl

Wideo

Zdjęcia (3)