W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek drogowy samochodu ciężarowego z osobowym

29.10.2020

Zdjęcie przedstawia uszkodzony samochód osobowy oraz strażaków trzymających parawan. W tle widać karetkę pogotowia oraz samochód strażacki.

29 października 2020 roku około godziny 14:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Gostyniu wpłynęła formatka informująca o wypadku drogowym samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Dyżurny SKKP zadysponował do zdarzenia zastępy JRG oraz jednostki OSP. Po dojeździe pierwszych zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu, potwierdzono informacje zawarte w formatce. W zdarzeniu poszkodowane zostały 4 osoby, w tym dwójka dzieci. Strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego, kontynuowano działania medyczne. Na miejsce wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety po długiej reanimacji, życia 30 letniego kierowcy nie udało się uratować. Dwójka dzieci została zabrana do szpitala drogą lądową, natomiast kobieta została zabrana do szpitala śmigłowcem. Na miejsce zdarzenia przybył także Komendant Powiatowy PSP w Gostyniu.

W działaniach trwających ok. 5 godzin udział wzięły: 3 zastępy JRG Gostyń, zastępy OSP Borek Wlkp., OSP Karolew, OSP Zalesie Wlkp., 2 ZRM, LPR oraz 3 patrole Policji.

Tekst: kpt. Nyczka M. (KP PSP Gostyń)

Zdjęcia: Stachowska M. (gostyn24.pl)

Zdjęcia (5)