W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr inż. Michał Pohl

Zastępca Komendanta Powiatowego

Zastępca Komendanta Powiatowego

BIOGRAFIA  - MICHAŁ Pohl

mł. bryg. Michał Pohl urodził się 8 lipca 1965 r. Służbę w jednostkach ochrony przeciwpożarowej pełni od  1987 roku, rozpoczynając naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu nauki został mianowany na stanowisko instruktora ds. prewencji w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Poznaniu – Nowe Miasto. Od roku 1991 kontynuował służbę w Komendzie Rejonowej SP w Gostyniu realizując zadania w dziale prewencji. W 2005 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Następnie w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych ukończył w 2007 r studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Ukończył także studia podyplomowe. W 2008 r. w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, a w 2013 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu z zakresie gospodarowania zasobami. Przez niespełna 33 lata służby awansował na kolejne stopnie służbowe, rozpoczynając od stopnia młodszy chorąży pożarnictwa w 1989 roku, aż do młodszego brygadiera w 2017 roku. W swojej karierze zawodowej awansował na kolejne stanowiska służbowe:

03.07.1989 r. – instruktor (Komenda Rejonowa Straży Pożarnej w Poznaniu – Nowe Miasto)

01.06.1991 r. – starszy technik

01.07.1992 r. – starszy instruktor

01.04.1993 r. – oficer ds. kontrolno- rozpoznawczych

01.06.1994 r. – starszy inspektor

01.03.1999 r. – kierownik sekcji

01.12.2005 r. – naczelnik wydziału 

22.12.2007 r.  – kierownik sekcji

01.01.2013 r. – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej

03.04.2017 r.- p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego 

04.07.2017 r.- Zastępca Komendanta Powiatowego

Jego zaangażowanie w pełnienie służby zostało docenione nadaniem odznaczeń: brązowy medal „ Za zasługi dla pożarnictwa” w 1993 r., srebrny medal „Za zasługi dla pożarnictwa” w 1997 r., złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa” w 2002 r.,  brązowa odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” w 2007 r., srebrnym medalem „Za długoletnią służbę” w 2010 r., Dyplom Komendanta Głównego za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych  w 2011 r., srebrna odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” w 2013 r., „Złoty Znak Związku OSP RP” w 2016 r., brązowy „Krzyż zasługi” w 2017 r.

szkoły:

29 lipca 1989 r. ukończył Szkołę Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu uzyskując tytuł technika pożarnictwa

20 kwietnia 2005 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa

16 października 2007 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego uzyskując tytuł magistra inżyniera pożarnictwa

21.06.2008 r. ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Karola Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy 

29.06.2013 r. ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w zakresie gospodarowania zasobami

 odznaczenia:

16.04.2007 – Brązowa Odznaka „ Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

28.10.2010 r. – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę 

04.05.2011 r. – Dyplom Komendanta Głównego za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych 

30.04.2013 r. – Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

26.04.2017 r. – Brązowy Krzyż Zasługi

prawo jazdy A, B.

stopnie:

29.07.1989 r.  – młodszy chorąży pożarnictwa

01.07.1992 r. – młodszy aspirant

11.11.1992 – aspirant

04.05.1997 r. – starszy aspirant

04.05.2002 r. – aspirant sztabowy

04.05.2005 r. – młodszy kapitan

04.05.2008 r. – kapitan

04.05.2012 r. – starszy kapitan

04.05.2017 r- młodszy brygadier

stanowiska:

03.07.1989 – instruktor (Komenda Rejonowa Straży Pożarnej w Poznaniu – Nowe Miasto

01.06.1991 – starszy technik

01.07.1992 r – starszy instruktor

01.06.1994 r. – starszy inspektor

01.03.1999 r. – kierownik sekcji

01.12.2005 r. – naczelnik wydziału 

22.12.2007 r.  – kierownik sekcji

01.01.2013 r – dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej

03.04.2017 r- p.o. Zastępcy Komendanta Powiatowego 

04.07.2017 r- Zastępca Komendanta Powiatowego

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
12.10.2020 11:24 Marcin Nyczka
Wytwarzający/ Odpowiadający:
kpt. Marcin Nyczka
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. mgr inż. Michał Pohl 2.0 16.10.2020 09:20 Marcin Nyczka
Zastępca Komendanta Powiatowego 1.0 12.10.2020 11:24 Marcin Nyczka

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP