Kurs KPP dla druhów OSP
23.06.2026
22 czerwca 12 druhów z naszego powiatu przystąpiło do egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Egzamin poprzedzony był zajęciami, teoretycznymi i praktycznymi
Kurs KPP jest kursem mającym na celu odpowiednie przygotowanie strażaków ratowników jednostek OSP do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego w czasie akcji ratowniczych, w szczególności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia na miejscu zdarzenia. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów z grodziskiej Komendy, którzy prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne. Słuchacze mieli możliwość omówienia rzeczywistych przykładów akcji oraz przećwiczenia różnych założeń medycznych.
Dziękujemy wszystkim druhnom za zaangażowanie oraz gotowość do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.
Opracowanie: asp. sztab. Witold Maciejewski – KP PSP w Grodzisku Wlkp.
Zdjęcia: archiwum – KP PSP w Grodzisku Wlkp.