Powrót

Kurs KPP dla druhów OSP

23.06.2026

22 czerwca 12 druhów z naszego powiatu przystąpiło do egzaminu z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Egzamin poprzedzony był zajęciami, teoretycznymi i praktycznymi

Kurs KPP dla druhów OSP.

Kurs KPP jest kursem mającym na celu odpowiednie przygotowanie strażaków ratowników jednostek OSP do realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego w czasie akcji ratowniczych, w szczególności udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia na miejscu zdarzenia. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych instruktorów z grodziskiej Komendy, którzy prowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne. Słuchacze mieli możliwość omówienia rzeczywistych przykładów akcji oraz przećwiczenia różnych założeń medycznych.

Dziękujemy wszystkim druhnom za zaangażowanie oraz gotowość do nieustannego doskonalenia swoich umiejętności.

 

Opracowanie: asp. sztab. Witold Maciejewski – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Zdjęcia: archiwum – KP PSP w Grodzisku Wlkp.

 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}