W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powierzenie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie

01.10.2020

powierzenie st. kpt. Rafała Duzowskiego

30 września 2020 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Holca i zakończenia jego służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. 

W jej trakcie Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku st. bryg. Piotr Socha wręczył decyzję o powierzeniu obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie st. kpt. Rafałowi Duzowskiemu. 

 

st. kpt. Rafał Duzowski służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w1999 roku, jako słuchacz-kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 2001 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Powiatowej PSP w Kościerzynie na stanowisku dowódcy zastępu. Następnie zajmował stanowiska dowódcy zmiany, kierownika sekcji, zastępcy dowódcy JRG.  W trakcie służby ukończył studia licencjackie i magisterskie oraz studnia podyplomowe na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.