W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasza Holca

01.10.2020

bryg. Holc żegna się ze sztandarem

30 września 2020 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Holca i zakończenia jego służby w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. 

 
W uroczystości udział wzięli: 

-  st. bryg. Piotr Socha – Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku, 

- Pan Piotr Laska - Wicestarosta Kościerski, 

- Pan Krzysztof Brzoskowski – Szef Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kościerzynie, 

- st. bryg. Tomasz Klinkosz – Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, 

- st. bryg. w st. spocz. Jerzy Rożek – Komendant Powiatowy Senior, 

- funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, 

- emeryci Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie. 

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotrowi Socha. 

Gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie st. bryg. Tomasz Klinkosz, który przedstawił 25 lat służby bryg. Tomasza Holca w strukturach Państwowej Straży Pożarnej,  dziękując przy tym za długoletnią, bezpośrednią współpracę. 

Następnie odczytano decyzję Komendanta Głównego PSP o zwolnieniu bryg. Tomasza Holca ze służby w Państwowej Straży Pożarnej oraz nastąpiło jego pożegnanie ze sztandarem jednostki. 

Głos zabrał Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Gdańsku st. bryg. Piotr Socha, który podziękował bryg. Tomaszowi Holc za prezentowaną postawę i wyniki w służbie oraz wręczył mu pamiątkową grafikę. 

Skierował także podziękowania do rodziny bryg. Holca, wręczając małżonce bukiet kwiatów.  

W swoim wystąpieniu Wicestarosta Kościerski podziękował bryg. Holcowi za wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa na terenie całego powiatu kościerskiego, wręczając w imieniu Pani Starosty pamiątkowe pióro i dyplom uznania.  

Głos zabrał także bryg. Tomasz Holc, który podsumował swoją służbę w KP PSP w Kościerzynie, dziękując przełożonym i podwładnym za współpracę. 

 

bryg. Tomasz Holc służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w1995 roku, jako słuchacz-kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. W 1997 roku rozpoczął służbę w ówczesnej Komendzie Rejonowej PSP w Kościerzynie na stanowisku dowódcy zastępu. Następnie zajmował stanowiska dowódcy zmiany, kierownika sekcji, dowódcy JRG. W 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie. W trakcie służby ukończył studia inżynierskie na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, oraz studia magisterskie i podyplomowe z zakresów przydatnych na zajmowanych stanowiskach.  

Był oficerem w pełni dyspozycyjnym, skromnym a jednocześnie znakomitym fachowcem. Kompetentny, rzeczowy, zdyscyplinowany i godny zaufania. Wzorowo kierował pracami pionu, za który odpowiadał. Swoje predyspozycje i cechy charakteru wykorzystywał w dowodzeniu i zarządzaniu zespołem ludzkim. Budował atmosferę współpracy, solidarności i wzajemnego szacunku. Dzięki ogromnej pasji zawodowej był inicjatorem wielu dokonań wykraczających poza obowiązki służbowe. W trakcie służby wielokrotnie wyróżniany, nagradzany i awansowany.

Zdjęcia (3)