Szkolenie kierowców konserwatorów sprzętu OSP
Warunki przyjęcia na szkolenie:
- dostarczenie karty skierowania przed rozpoczęciem szkolenia;
- wiek – ukończone 18 lat i nieprzekroczone 65 lat;
- prawo jazdy co najmniej kat. B;
- potwierdzenie ukończenia szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP lub równorzędnego.
Spotkanie organizacyjne oraz zajęcia teoretyczne odbędą się dla jednostek osp z gmin:
- Dziemiany, Lipusz, w remizie w Dziemianach dnia 27.07 o godzinie 10:00
- Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Liniewo w remizie w Starej Kiszewie, dnia 19.07 o godzinie 10:00
- Karsin w remizie w Karsinie, dnia 20.07 o godzinie 10:00
- Kościerzyna, m. Kościerzyna, dnia 19.07 w KP PSP w Kościerzynie o godzinie 10:00
Na zajęcia przynosimy wypełnioną kartę skierowania (proszę o wydrukowanie dwustronne na jednej kartce papieru oraz wypełnienie drukowanymi literami). Podpisane z dwóch stron oraz ze wszystkimi niezbędnymi pieczątkami. Dokument znajduje się w załączniku poniżej. Osoby bez skierowania nie będą mogły zostać zgłoszone na szkolenie.
W przypadku braku możliwości pojawienia się w terminie wyznaczonym dla swojej gminy, istnieje możliwość uczestnictwa w innym ze wskazanych powyżej szkoleń.
Na karcie skierowania, na dole pierwszej strony proszę o odręczne dopisanie:
- numeru telefonu
- miejsce urodzenia
- posiadane kategorie prawa jazdy (w przypadku posiadania uprawnień kat. C – datę uzyskania z blankietu prawa jazdy)
Podczas zajęć teoretycznych obowiązuje umundurowanie koszarowe.
- Zajęcia praktyczne odbędą się dla jednostek osp z gmin:
• Dziemiany, Lipusz, przy remizie w Trzebuniu dnia 6.09 o godzinie 10:00
• Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Liniewo przy remizie w Grabówku, dnia 23.08 o godzinie 10:00
• Karsin przed Domem Kultury w Karsinie, dnia 30.08 o godzinie 10:00
• Kościerzyna, m. Kościerzyna, dnia 31.08 za Zakładem Porcelany Stołowej Lubiana S.A., o godzinie 10:00
W przypadku braku możliwości pojawienia się w terminie wyznaczonym dla swojej gminy, istnieje możliwość uczestnictwa w innym ze wskazanych powyżej szkoleń (jednak bez udziału samochodu specjalnego ze swojej jednostki OSP).
Proszę o zabranie na szkolenie:
- samochodów ratowniczo – gaśniczych, lecz maksymalnie jeden wóz z każdej OSP,
- umundurowania specjalnego,
- zbiorników przenośnych na wodę (dotyczy jednostek, które posiadają dany sprzęt), będą potrzebne minimum trzy sztuki
- urządzeń do wytwarzania piany typu PRO/pak TFT, SCOTTY (dotyczy jednostek, które posiadają dany sprzęt),
- zasysaczy liniowych (dotyczy jednostek, które posiadają dany sprzęt)
Przypomina się o konieczności zabrania wydrukowanego raportu z odbycia szkolenia na platformie, potwierdzającego zaliczenie testu z kursu „Szkolenie kierowców OSP” z wynikiem minimum 70%. Dokument ten będzie traktowany jako potwierdzenie udziału w zajęciach. Osobom, które nie okażą raportu nie zostanie zaliczona obecność na zajęciach.
- Egzamin odbędzie się dla jednostek osp z gmin:
• Dziemiany, Lipusz, przy remizie w Trzebuniu dnia 20.09 o godzinie 10:00
• Nowa Karczma, Stara Kiszewa, Liniewo przy remizie w Grabówku, dnia 13.09 o godzinie 10:00
• Karsin przed Domem Kultury w Karsinie, dnia 07.09 o godzinie 10:00
• Kościerzyna, m. Kościerzyna, dnia 14.09 za Zakładem Porcelany Stołowej Lubiana S.A., o godzinie 10:00
Podczas zajęć praktycznych oraz egzaminu obowiązuje umundurowanie specjalne.
W celu ukończenia kursu oraz uzyskania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia, obecność podczas wszystkich trzech dni zajęciowych jest obowiązkowa.
Wszelkie zapytania należy kierować do kierownika szkolenia- mł. kpt. Pawła Radomskiego, adres e-mail: pawel.radomski@straz.gda.pl
Materiały
Karta skierowania na szkolenie kierowcy konserwatora OSPKarta_skierowania_na_szkolenie_kierowcy_konserwatora_OSP.docx 0.02MB Instrukcja_logowania_się_do_platformy_edukacyjnej_(e-lerning)(1)
Instrukcja_logowania_się_do_platformy_edukacyjnej_(e-lerning)(1).pdf 0.64MB Kody_aktywacyjne_do_platformy_edukacyjnej(1)
Kody_aktywacyjne_do_platformy_edukacyjnej(1).pdf 0.12MB