W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Skutki silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu

12.07.2021

Skutki silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu

W dniach  9 -12 lipca 2021 roku na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano 96 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic. W usuwanie skutków silnego wiatru
i intensywnych opadów deszczu zaangażowane było zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jak i zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kutnowskiego.

 

78 zdarzeń było związanych z usuwaniem połamanych konarów i powalonych drzew.

7 zdarzeń było związanych z zabezpieczaniem zerwanych linii energetycznych.

3 zdarzania były związane z wypompowywaniem wody z zalanych budynków.

8 zdarzeń związanych było z zabezpieczeniem uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

 

Na terenie gminy Dąbrowice odnotowano najwięcej zdarzeń zwianych z zabezpieczeniem zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych (3 zdarzenia) i na budynkach gospodarczych (3 zdarzenia). Odnotowano również uszkodzone 2 dachy na budynkach mieszkalnych w gminie Łanięta i gminie Kutno. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały
w szczególności na przykryciu dachu plandekami.

Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w gminie Dąbrowice – 18 zdarzeń i w gminie Kutno – 17 zdarzeń.

Nie odnotowaliśmy na szczęście żadnych osób rannych w związku z silnymi wiatrami jakie nawiedziły w miniony weekend teren powiatu kutnowskiego.


Tekst: mł. bryg. Mariusz Jagodziński,

Zdjęcia:  KP PSP w Kutnie.

Zdjęcia (5)