XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce

28.09.2022

XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

W dniu 28 września 2022 r. na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbyły się XXII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce. Mistrzostwa zostały przeprowadzone w następujących konkurencjach:

• bieg na 100 m,
  • bieg na 1000 m,
  • sztafeta 4 x 100 m,
  • skok w dal,
  • pchnięcie kulą.

W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Kutnie wystąpiła w składzie:

12. str. Kamil Pieniążek

Kierownikiem reprezentacji był mł. bryg. Mariusz Jagodziński. W klasyfikacji ogólnej reprezentacja KP PSP w Kutnie zajęła I miejsce.

Od 2010 r. Reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Kutnie jest klasyfikowana na podium.

Indywidualnie najlepsze miejsca zajęli nasi zawodnicy w konkurencjach:

1. pchnięcie kulą, gdzie st. ogn. Głogowski Marcin zajął III miejsce z wynikiem 11,78 m
    2. skok w dal, gdzie mł. asp. Adrian Bednarek zajął I miejsce z wynikiem 6,29 m, a str. Kamil Pieniążek zajął III miejsce z wynikiem 6,03 m.

Dyplomy i puchary wręczali Starosta Powiatu Bełchatowskiego Pani Dorota Pędziwiatr oraz st. bryg. Paweł Malinowski Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi.

Tekst: mł. bryg. Mariusz Jagodziński

Zdjęcia: KP PSP Kutno, KW PSP Łódź