Dzień Strażaka w Bóbrce
15.06.2025
W niedzielę, 15 czerwca 2025 roku, w Bóbrce odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka Ochotniczych Straży Pożarnych. Była to wyjątkowa okazja do podziękowania druhom za ich służbę, uhonorowania najbardziej zasłużonych oraz wyrażenia uznania dla codziennego poświęcenia strażaków w służbie lokalnej społeczności.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bóbrce. Następnie uczestnicy, prowadzeni przez Mażoretki VIVID Jaćmierz i kapelę Siwy Jan, przemaszerowali w uroczystym pochodzie na plac przed świetlicą wiejską, gdzie miała miejsce oficjalna część obchodów. Dowódcą uroczystości był druh Zenon Domański.
Podniosły charakter wydarzenia podkreśliły elementy ceremoniału strażackiego – złożenie meldunku przez druhów, odebranego przez druha Grzegorza Klechę z Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, hymn państwowy oraz podniesienie flagi na maszt. W uroczystościach udział wzięli Zastępca Komendanta Powiatowego w Lesku st. kpt. Michał Czyrkiewicz, licznie zgromadzeni strażacy, mieszkańcy oraz przedstawiciele władz samorządowych i strażackich.
Serdecznie dziękujemy wszystkim druhom za ich służbę, a uczestnikom obchodów – za obecność i wspólne świętowanie.
Opracował: st. kpt. Marek Wdowin
Zdjęcia: Kamil Mielnikiewicz