Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. "Młodzież zapobiega pożarom" 2023

13.04.2023

W dniu 13 kwietnia br. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Lesko odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Uczestniczyli w nim zwycięzcy, miejsca 1-3 wcześniejniej przeprowadzonych eliminacji na szczeblu gminnym.

Dzieci i młodzież startowała w trzech grupach wiekowych: grupa I – uczniowie klas
I-IV szkół podstawowych, grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy V i VIII, grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Pierwszym etapem turnieju były testy pisemne, zawierające 35 pytań. Do finałowego etapu ustnego kwalifikowali się zawodnicy, którzy uzyskali najwyższe ilości punktów
w etapie pisemnym.

I miejsce w grupie uczniowie klas I-IV szkół podstawowych zajął Nikodem Orłowski (ZSP w Uhercach Mineralnych), II miejsce Filip Grzejszczyk (SP Bezmiechowa) i III miejce Dawid Koncewicz (SP im. Jana Pawła II w Zowozie), IV miejsce Jan Neroj (ZSP w Uhercach Mineralnych), V - Miłosz Roś (SP Hoczew). W grupie uczniowie szkół podstawowych klasy V - VIII, I miejsce zajął Jan Solon (ZSiP Wołkowyja), II miejsce Antoni Budziak (ZSP Myczków), III miejsce Patryk Szociński (SP im. Aleksandra Fredry w Cisnej), IV - Adam Ogorzały (SP im. Aleksandra Fredry w Cisnej), V - Sebastian Wronowski (ZSiP
w Wołkowyi), VI - Wiktoria Baryła (SP Hoczew). W grupie uczniowie szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Konrad Łyskanycz (I LO Sanok ), II miejsce zajął Patryk Paczkowski (I LO Sanok ), III miejsce zajął Fili Czech (ZS Nr 3 Sanok).

Powiat leski na OTWP na szczeblu wojewódzkim reprezentować będą zwycięzcy eliminacji powiatowych OTWP w danej grupie wiekowej. Etap wojewódzki OTWP odbędzie się 19 maja 2023 r. w Przemyślu.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pedagogów - opiekunów uczniów biorących udział w turnieju za opiekę i przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu.