W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zakończenie szkolenia kierujących działaniem ratowniczym

11.09.2021

zdjęcie przedstawia realizację części praktycznej szkolenia kierujących działaniem ratowniczym dowódców OSP.

W dniu 11 września 2021 roku zakończyło się szkolenie kierujących działaniem ratowniczym dla członków Ochotniczych Straży Pożarnych (dowódców OSP).

Program szkolenia przewidywał 36 godzin lekcyjnych, egzamin z wynikiem pozytywnym ukończyło 15 druhów.

Wymagania, jakie stawia się kandydatom na przedmiotowe szkolenia to wiek od 18 lat i nieprzekroczone 65 lat, ukończone szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP według programu z 2015 roku lub spełnienie wymagań równorzędnych według „Systemu szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych” z 2006 roku oraz minimum 3-letni okres od uzyskania wyszkolenia uprawniającego do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych.

Absolwenci szkolenia nabywają uprawnienia do kierowania działaniami ratowniczymi na poziomie interwencyjnym, zgodnie z właściwymi uregulowaniami prawnymi w przedmiotowym zakresie.

 

Opracowanie: mł. bryg. JEDYNAK Robert, KP PSP w Lesku
Zdjęcie: mł. bryg. OCHAŁA Mateusz, KP PSP w Lesku.

Zdjęcia (1)