W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje społeczne ustawy o OSP

14.05.2021

Najważniejszym sensem ustawy o ochotniczej straży pożarnej jest uregulowanie statusu prawnego jednostek OSP a także przyznanie świadczeń dla ochotników m.in. dodatku emerytalnego, legitymacji służbowych, które będą dawały przywileje, m.in. uprawniały do zniżek.

logo OSP

Projekt ustawy o OSP konsultowany jest z druhami ochotniczych straży pożarnych i mieszkańcami. Druhowie wypowiadają się i konsultują to na poziomie gminy. Wszystkie wnioski i spostrzeżenia prosimy o przekazywanie do Komendy Powiatowej PSP w Łosicach, będą poddawane analizie i przekazywane dalej do rozważania w celu ich wprowadzenia do projektu ustawy.

Celem nowych uregulowań prawnych jest podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez podkreślenie roli OSP oraz poprawa statusu każdego członka OSP .

Link do artykułu: