W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd zdarzeń minionego tygodnia

14.05.2021

W dniach od 7 maja do 14 maja 2021 roku na terenie powiatu łosickiego miało miejsce 9 zdarzeń (3 pożary i 6 miejscowych zagrożeń), w których interweniowało 8 zastępów straży pożarnej.

Pożar samochodu dostawczego w okolicach miejscowości Woźniki

Pożar samochodu dostawczego

11 maja o godzinie 16:11 na drodze gruntowej w okolicy miejscowości Woźniki doszło do pożaru samochodu dostawczego marki Lublin. Osoby podróżujące opuściły pojazd samodzielnie i nie potrzebowały pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia pojawił się zastęp JRG Łosice i OSP Czuchleby. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pojazdu poprzez podanie prądu piany.

Pożar samochodu

 

Alarm bombowy

11 maja o godzinie 8:43 zastęp JRG Łosice został zadysponowany z powodu przesłania na skrzynkę mailową Urzędu Skarbowego w Łosicach wiadomości o podłożeniu ładunku wybuchowego.  Na miejsce udał się także patrol policji oraz podinspektor ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego. Pracownicy Urzędu ewaukowali się jeszcze przed przybyciem służb. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Po przeszukaniu obiektu przez policjantów i upewnieniu się, że budynek jest bezpieczny pracownicy urzędu wrócili do swoich obowiązków.

Agresywny bóbr

Do nietypowej interwencji strażacy z JRG Łosice zostali zadysponowani 10 maja o godzinie 17:55. W miejscowości Kopce, do budynku gospodarczego wdarł się bóbr, który uniemożliwa z korzystanie z obiektu. Zwierzę było na tyle agresywnie nastawione, że strażacy musieli schwytać je przy pomocy siatki i specjalnej smyczy, a następnie przemieścić do nieopodal znajdującego się cieku wodnego. Bóbr po uwolnieniu szybko oddalił się natomiast gospodarz może swobodnie i bezpiecznie korzystać z budynku.

Bóbr