W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przegląd zdarzeń minionego tygodnia

04.06.2021

W dniach od 28 maja do 4 czerwca 2021 roku na terenie powiatu łosickiego miało miejsce 5 zdarzenia (2 pożary, 2 miejscowe zagrożenia, 1 alarm fałszywy), w których interweniowały 4 zastępy straży pożarnej.

W samochodzie nie było osoby poszkodowanej

Samochód osobowy w stawie

31 maja  o godzinie 21:31 SKKP PSP otrzymało zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na DK19 w miejscowości Kopce. Auto po dachowaniu znalazło się w zbiorniku wodnym. Kierujący opuścił pojazd samodzielnie i oddalił się z miejsca zdarzenia. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, następnie ratownicy ubrani w wodery wykluczyli obecność osób w aucie oraz odłączyli i wydobyli na brzeg akumulator.

Zderzenie BMW z łosiem

3 czerwca około godziny 21:43 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Kózki w gminie Sarnaki. Osobowe BMW uderzyło w przechodzącego przez drogę łosia. Kierujący doznał ogólnych obrażeń ciała. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy kierowcy do momentu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz uprzątnięciu jezdni. Uderzenie było tak silne, że zwierzę uległo rozczłonkowaniu.

Łoś

 

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19

W ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 w minionym tygodniu strażacy druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej brali udział w dowożeniu seniorów do punktów szczepień, którzy nie mogli dotrzeć tam samodzielnie.

Przypominamy, że od początku akcji szczepień (25.01.2021) odnotowano 61 zdarzeń związanych z transportem do punktów szczepień, w których przetransportowano łącznie 71 osób.