W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekierowanie numeru alarmowego 998 na 112

19.04.2021

przekierowanie nr 998 na 112

Od 7 czerwca 2021 r. w powiecie łosickim rozpocznie się przejmowanie obsługi numeru alarmowego 998 przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Numer 998 cały czas będzie działał, zmieni się jednak miejsce odbioru zgłoszenia. Nie będą to już Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach, lecz telefon odbierze operator CPR Radom. Na podstawie rozmowy z osobą zgłaszającą dopiero powiadomi straż, lub też w razie konieczności, również inne służby takie jak: policję czy też pogotowie ratunkowe.

Ma to na celu szybsze powiadamianie służb ratowniczych, możliwość jednoczesnego powiadomienia o zdarzeniu wszystkich możliwych służb, eliminowanie i filtrowanie wywołań niezasadnych, czy też zapewni ciągłość przyjmowania zgłoszeń w przypadku przeciążenia lub awarii systemu. Do tego dochodzi obsługa zgłoszeń typu eCall czyli automatycznych alarmów wysyłanych z samochodów biorących udział w kolizjach czy wypadkach. Ułatwienie w przekazaniu zgłoszenia mają mieć również obcokrajowcy oraz osoby głuchonieme.

Dla mieszkańców naszego powiatu nie wiąże się to z żadnymi utrudnieniami, przekierowanie nastąpi automatycznie.

Apelujemy jednocześnie do druhów z jednostek OSP z terenu naszego powiatu aby nie wykorzystywali numeru alarmowego 998 do kontaktu z Dyżurnym Stanowiska Kierowania KP PSP w Łosicach. Dzwoniąc na numer 998 dodzwonimy się do CPR w Radomiu.

Do kontaktu z Dyżurnym Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łosicach proszę wykorzystywać numer 83 357 22 41.

 

Opracował : mł. bryg. Rafał Stefaniuk

Materiały

Przekierowanie numeru alarmowego 998 na 112
3D09F6C8.pdf 0.70MB