W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje dotyczące ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej

18.05.2021

Zdjęcie zrobione wewnątrz świetlicy osp, na zdjęciu scena na której komendant powiatowy psp w Lubaczowie, przedstawia projekt ustawy o osp,

17 i 18 maja br. w remizach jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukawcu i Krowicy Hołodowskiej komendant powiatowy bryg. Janusz Jabłoński oraz zastępca komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie st. kpt. Wojciech Wus odbyli konsultacje społeczne z przedstawicielami jednostek OSP z terenu powiatu lubaczowskiego  w sprawie wniosków oraz propozycji zmian do projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej.

W trakcie spotkań omówione zostały założenia projektowanej ustawy, której celem jest przede wszystkim poprawa i umocnienie sytuacji członków ochotniczych straży pożarnych, zapewnienia obecnych i dodatkowych świadczeń np.:  świadczenia ratownicze – dodatek emerytalny, legitymacje służbowe.

Spotkania przeprowadzono z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Opracował: st. kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: archiwum KP PSP Lubaczów

Zdjęcia (3)