W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przełączenie numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego

16.04.2021

Zdjęcie przedstawia napis 998 ze strzałką i napisem 112

Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie informuje, że od 16 kwietnia 2021 r. na terenie powiatu lubaczowskiego, zgłoszenia kierowane na numer alarmowy 998 odbierane będą przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie. Oznacza to, że po tej dacie dzwoniąc z telefonu komórkowego lub stacjonarnego na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Dyżurny stanowiska kierowania straży pożarnej na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował właściwe siły i środki ratownicze oraz nadzorował akcję ratunkową.
W związku z koordynacją przełączenia numeru alarmowego na poziomie wojewódzkim nie są przewidywane możliwości zakłócenia zgłoszenia zagrożenia na numer alarmowy 998.

W celu ułatwienia kontaktu telefonicznego jednostkom ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu, w sprawach operacyjnych, ze stanowiskiem kierowania komendy powiatowej PSP w Lubaczowie, zachęcamy do skorzystania z następujących numerów telefonu:
166322184 - numer do działań ratowniczych
166322183 - numer do połączeń nie związanych bezpośrednio z działaniami ratowniczo-gaśniczymi

Opracowanie: st. kpt. Wojciech Wus, KP PSP w Lubaczowie