W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wręczenie decyzji o włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

14.05.2021

Zdjęcie przedstawia komendanta psp wraz z wójtem gminy wielkie oczy oraz prezesem osp łukawiec w tle napis komenda powiatowa psp w Lubaczowie

14 maja 2021 r. w świetlicy komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie nastąpiło wręczenie decyzji o włączeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukawcu do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zgodnie z decyzją nr IX/189 KSRG Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej z dniem 1 maja 2021 roku włączył Ochotniczą Straż Pożarną w Łukawcu do Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po odczytaniu dokumentu, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie bryg. Janusz Jabłoński w obecności wójta gminy Wielkie Oczy Pana Alberta Hawrylaka przekazał decyzję na ręce prezesa jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukawcu druha Tomasza Czołacza.

Aktualnie na terenie powiatu lubaczowskiego funkcjonuje 9 jednostek ochotniczych straży pożarnych włączonych do struktur KSRG, w tym 2 na terenie gminy Lubaczów oraz gminy Cieszanów i wraz z OSP Łukawiec 2 na terenie gminy Wielkie Oczy.

Włączenie jednostki OSP do KSRG uwarunkowane jest spełnieniem przez jednostkę określonych wymagań uszczegółowionych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, spełnienia standardów wyposażenia i odpowiedniego wyszkolenia, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 15 września 2014 r. w sprawie zakresu, szczegółowych warunków i trybu włączania jednostek ochrony przeciwpożarowej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, co umożliwia realizację samodzielnych działań ratowniczo-gaśniczych.

Opracował: st. kpt. Wojciech Wus, KP PSP Lubaczów
Zdjęcia: archiwum KP PSP Lubaczów

Zdjęcia (4)