W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia Tartak 2021

28.05.2021

Strażacy podają cztery prądy wody na pryzmę zrębki. Woda podawana jest z samochodów gaśniczych.

28 maja 2021r. na terenie zakładu PUH „Derwex” Rafał Durka w miejscowości Malechy gm. Karniewo odbyły się ćwiczenia taktyczne, mające na celu zapoznanie się z obiektem.

W ćwiczeniach udział wzięły: 3 zastępy z KP PSP Maków Mazowiecki, 2 zastępy z OSP Karniewo, zastęp z OSP Szwelice, OSP Łukowo oraz OSP Czarnostów (łącznie 8 zastępów 40 osób).

Scenariusz ćwiczeń zakładał kilka epizodów, były to pożar składowanego materiału w tartaku i rozprzestrzenianie się pożaru, pomoc medyczna osobie poszkodowanej , organizacja zaopatrzenia wodnego w tym dowożenie wody na znaczne odległość oraz organizacja łączności.

Celem ćwiczeń było poznanie zagrożeń pożarowych i możliwości prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w obiekcie o szczególnie dużym zagrożeniu pożarowym związanym z obróbką drewna, możliwością zaopatrzenia wodnego na terenie zakładu oraz doskonalenie metod współdziałania jednostek PSP i OSP . W trakcie ćwiczeń korzystano z dwóch hydrantów znajdujących się w pobliżu zakładu oraz utworzono Punkt Czerpania Wody w miejscowości Karniewo na rzece Pełta.

Po zakończeniu ćwiczeń podsumowania i wstępnej oceny ćwiczeń dokonał Komendant Powiatowy bryg. Andrzej Król, dziękując wszystkim strażakom biorącym udział w ćwiczeniach za osiągnięcie zamiaru taktycznego, likwidację zagrożenia i pełne zaangażowanie sił i środków oraz właścicielowi za udostępnienie zakładu.


Następnie głos zabrali właściciel zakładu Rafał Durka oraz Wójt Gminy Karniewo Michał Jasiński, którzy podziękowali za udział w ćwiczeniach oraz zaangażowanie strażaków.

 

 

Zdjęcia (6)