W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje w sprawie projektu ustawy o OSP.

17.05.2021

Konsultacje w sprawie projektu ustawy o OSP.

W Komendzie Powiatowej PSP w Monkach rozpoczęły się konsultacje w sprawie projektu ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Konsultacje rozpoczęły się w dniu 11 maja 2021 r. wideokonferencją z udziałem sekretarza stanu w MSWiA Pana Macieja Wąsika, Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka. Wideokonferencję zorganizował Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz. Powiaty reprezentowane były przez komendantów miejskich i powiatowych oraz przedstawicieli zarządów OSP z województwa podlaskiego. Celem wideokonferencji było wyjaśnienie kwestii dotyczących projektu ustawy o OSP. Padło wiele pytań skierowanych zarówno do Pana Ministra jak też do komendanta głównego PSP, które dotyczyły projektu ustawy. Dzięki wideokonferencji rozwianych zostało szereg spornych kwestii, które mają znaleźć się w ustawie. Zostały też zebrane uwagi, które po rozpatrzeniu będą mogły znaleźć się w zapisach powyższej ustawy.

Następnym etapem konsultacji było spotkanie Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Sebastiana Zdanowicza z kierownictwem PSP i przedstawicielami OSP z powiatów monieckiego, grajewskiego i sokólskiego. Spotkanie to odbyło się w Komendzie Powiatowej PSP w Mońkach w dniu 14 maja 2021 r. Spotkanie miało na celu rozpropagowanie informacji o projekcie ustawy dla jak najszerszego grona członków OSP. W planach są również spotkania Komendanta Powiatowego PSP w Mońkach bryg. Dariusza Koc ze strażakami ochotnikami z  jednostek OSP z terenu powiatu monieckiego. Mamy nadzieję, że dzięki tak szeroko zakrojonej akcji informacyjnej rozwiane zostaną wszystkie wątpliwości dotyczące projektu ustawy o OSP jak również zostaną zebrane uwagi, które zostaną przedłożone do rozpatrzenia przez organy ustawodawcze.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Bielakowicz, KP PSP w Mońkach.
Zdjęcia: kpt. mgr Jarosław Lewocz.

Zdjęcia (4)