W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przełączenie numeru 998 do CPR w Olsztynie

20.04.2021

17 maja 2021 roku zaplanowane jest przełączenie numeru alarmowego 998 obejmującego obszar powiatu nidzickiego do  Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie.  Numer 998 nie zniknie, ale zmieni adresata zgłoszenia. Oznacza to, że po tej dacie dzwoniąc na numer alarmowy 998 zostaniemy połączeni z operatorem CPR, który przyjmie zgłoszenie i przekaże je do właściwej jednostki Państwowej Straży Pożarnej.

Alt=""

Dyżurny Stanowiska Kierowania  PSP na podstawie otrzymanego z CPR zgłoszenia będzie dysponował odpowiednie siły ratownicze oraz koordynował prowadzone działania.

Nie będzie możliwe bezpośrednie połączenie z dyżurnym Stanowiska Kierowania PSP w Nidzicy bezpośrednio pod dotychczasowym numerem alarmowym. Podobnie wyglądały będą zgłoszenia alarmowe z wykorzystaniem numeru 998 na terenie innych powiatów. W uzgodnionych terminach zostaną przekierowane do właściwego Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Połączenie z dyżurnym Stanowiska Kierowania KP PSP w Nidzicy w przypadku zaistnienia takiej potrzeby można będzie uzyskać pod numerem 896250412 .
Numer główny komendy z zapowiedzią wyboru konkretnego wydziału komendy:  896250400