Powrót

Ciało mężczyzny wyłowione z jeziora

15.05.2025

Na zdjęciu widoczne jest jezioro Olecko Wielkie oraz czerwony parawan osłaniające wyłowione ciało mężczyzny.

W dniu 15 maja 2025 roku o godzinie 12:53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące podejrzenia ujawnienia ciała mężczyzny w wodzie, w rejonie slipu do wodowania łodzi, przy plaży „Szyjka”, w niewielkiej odległości od linii brzegowej jeziora Olecko Wielkie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zastępy PSP przystąpiły do rozpoznania. Ratownicy wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, w tym skafandry do pracy w wodzie, weszli do akwenu celem weryfikacji zgłoszenia. W trzcinowisku, w odległości około 5 metrów od brzegu, ujawniono ciało mężczyzny.

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu zwłok na brzeg. Dalsze czynności procesowe prowadzi Policja, która przejęła dalsze postępowanie w sprawie.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Cichocki

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}