W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "OGNIK"

Sala edukacyjna

„Ognik” to interaktywna sala edukacyjna, gdzie specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej przekazują dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Interaktywne i bogate wyposażenie sali edukacyjnej oraz przygotowane wcześniej modelowe scenariusze tych wyjątkowych lekcji, na pewno dadzą gwarancję skuteczności. Pozwolą także w oryginalny i ciekawy sposób przekazać niezwykle istotne wiadomości oraz umiejętności. Dzieci uczą się w warunkach kontrolowanego zagrożenia z możliwością poznania właściwych sposobów reagowania.
Chcielibyśmy, aby dzięki naszym zajęciom dzieci nauczyły się jak unikać zagrożeń w swoim otoczeniu, co można w nim poprawić, aby podnieść poziom bezpieczeństwa swojego i swoich bliskich, a także jak prawidłowo zareagować w przypadku zagrożenia.
Proponowana przez nas tematyka obejmuje zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, uświadamianie zagrożeń z jakimi możemy spotkać się na co dzień, naukę prawidłowego zgłoszenia zdarzenia, podstaw pierwszej pomocy, czy zasad właściwej ewakuacji.
Ognikowe zajęcia trwają 1,5 godziny, w trakcie której ok. 45 minut poświęcimy na edukacyjną zabawę w naszej sali, a pozostały czas na zapoznanie się z pracą strażaka i sprzętu jaki wykorzystuje w swoich działaniach. Program naszej lekcji przewidziany jest głównie dla dzieci 5-10-letnich.

Serdecznie zapraszamy!