W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy rozpoczęli kolportaż ulotek informacyjnych na temat profilaktyki oraz szczepień przeciwko COVID-19 (aktualizacja galerii)

22.03.2021

Ulotki. Na zdjęciu wycinek ulotki informacyjnej.

Komenda Powiatowa PSP w Ostrowi Mazowieckiej otrzymała 20 tyś ulotek propagujących wiedzę na temat profilaktyki oraz szczepień przeciw COVID-19. Od 15 marca rozpoczął się proces ich kolportowania do mieszkańców powiatu ostrowskiego. Ulotki zostaną rozwiezione przez druhów ochotniczych straży pożarnych. Wcześniej strażacy spersonalizowali ulotki wpisując do każdej z nich numery telefonów do gminnych koordynatorów szczepień.

Materiały mają przede wszystkim trafić do mieszkańców wykluczonych cyfrowo, którzy nie korzystają z zasobów internetu, często są samotni lub nie radzą sobie z informacją z innych źródeł. Na ulotkach znalazły się m.in. informacje o tym, jak zapisać się na szczepienie.

Przypominamy również, że w ramach Narodowego Programu Szczepień strażacy pomagają dotrzeć do punktów szczepień przeciw COVID-19 osobom, które nie mają możliwości dotarcia we własnym zakresie.

Przedsięwzięcia powyższe  prowadzone są przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego.


Opracowanie: KP PSP Ostrów Mazowiecka

Zdjęcia (10)