W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar poddasza budynku w Prudniku

27.05.2021

Pożar poddasza budynku w Prudniku

W dniu 27 maja 2021 po godz. 20.33 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza budynku w Prudniku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano pożar poddasza budynku wolno stojącego nie zamieszkanego. W obiekcie składowany był sprzęt elektroniczny, drukarki oraz inne materiały. W pierwszej fazie działania prowadzone były od wewnątrz budynku przez rotę zabezpieczaną w sprzęt SOUO do czasu gdy spadające elementy sufitu zaczęły stwarzać duże zagrożenie dla ratowników dlatego podjęto decyzję o wycofaniu pracującej roty na zewnątrz budynku. Następnie działania gaśnicze prowadzone były przy użyciu drabin przystawnych padając prądy wody przez okna dachowe budynku. Przybyły na miejsce samochód SHD nie miał możliwości sprawienia drabiny z uwagi na brak możliwości dojazdu do budynku poprzez zastawione podwórze (sprzętem typu samochody, przyczepy kempingowe itp). W końcowej fazie działania gaśnicze ponownie prowadzono od wewnątrz bydynku.

W działaniach które zakończono dnia 28.05.2021 r. o godz. 09:25 brało udział łącznie 20 zastępów PSP i OSP oraz 65 strażaków

Opracowanie: st.bryg. Tomasz Protaś oficer prasowy KP PSP Prudnik
Zdjęcia: KP PSP Prudnik

Zdjęcia (4)