W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zderzenie ciężarówek w miejscowości Mionów

14.09.2021

W dniu 14 września 2021 o godz. 11.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Mionów.

Zdjęcie przedstawia miejsce zdarzenia po wypadku samochodów ciężarowych. Po prawej stronie strażacy w mundurach bojowych

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w wyniku rozpoznania stwierdził, że na drodze powiatowej doszło zderzenia dwóch samochodów ciężarowych (ciągnika siodłowego z naczepą i cysterny do przewozu paliwa). W wyniku zderzenia ciągnik siodłowy zjechał do pobliskiego rowu a cysterna przewróciła się na bok.
W zdarzeniu uczestniczyły łącznie 2 osoby - kierowcy, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej i po przebadaniu przez ZRM pozostali na miejscu działań. 
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prąd piany ciężkiej na wyciekający olej napędowy z baku cysterny, odłączyli zasilanie w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanego w wyniku zdarzenia oleju napędowego z baku cysterny niedopuszczając do przedostania się substancji ropopochodnej do pobliskiego cieku wodnego.
Przedstawiciele zakładu energetycznego odłączyli zasilanie w uszkodzonej napowietrznej linii energetycznej a następnie usunęli zwisające nad przewróconą cysterną przewody.
Na czas prowadzonych działań wstrzymano ruch drogowy na drodze powiatowej.

W działaniach które zakończono o godz. 18.16 brało udział łącznie 7 zastępów PSP i OSP oraz 28 strażaków.


Opracowanie: st.bryg. Tomasz Protaś oficer prasowy KP PSP Prudnik

Zdjęcia (3)