W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia na obiekcie

29.06.2021

Zdjęcie wykonane z okna budynku. W tla dwa samochody pożarnicze. jeden to podnośnik hydrauliczny. W koszu podnośnika stoją dwa strazacy ubrani w ubrania bojowe.

W dniach 23-25 czerwca br. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Ropczycach przeprowadziła ćwiczenia oraz dokonała rozpoznania możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w   Ośrodku Dokumentacji i Historii Regionu - Muzeum Tadeusza Kantora „Kantorówce” w Wielopolu Skrzyńskim.

Założenie przewidywało pożar w pomieszczeniu technicznym na 1 piętrze spowodowany zwarciem w instalacji elektrycznej i miało na celu doskonalenie umiejętności dowódczych i wykonawczych oraz zweryfikowanie gotowości operacyjnej sił i środków do wykonywania działań ratowniczych.

Podczas ćwiczeń ustalono, gdzie w budynku zlokalizowane są wyłącznik prądu i główny zawór gazu oraz sprawdzono poprawność działania najbliższego hydrantu zewnętrznego. W czasie rozpoznania pracownicy muzeum przekazali strażakom informację odnośnie rozmieszczenia i przeznaczenia pomieszczeń oraz wskazali zbiory muzealne które przedstawiają największą wartość.

Zdjęcia (1)