W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

20.08.2021

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego, wodowanie pontonu.

W dniach od 17-19 sierpnia 2021 r. na zbiorniku wodnym ZEK Czarna Sędziszowska należącego do KRUSZGEO SA., odbyły się ćwiczenia z ratownictwa wodnego.

Celem ćwiczeń było doskonalenie technik w zakresie wodowania, manewrowania pontonami z silnikiem zaburtowym oraz powtórzenie i utrwalenie wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego. Podczas ćwiczeń wykorzystywano pontony, rzutki ratownicze, oraz koła ratunkowe. Ww. sprzęt został wykorzystany do podejmowania za pomocą rzutki ratowniczej, osób znajdujących się blisko linii brzegowej a także podjęcie czynności ratunkowych z pontonu wobec osoby pozorującej tonięcie. Ponadto ratownicy ćwiczyli wydobycie z wody osób poszkodowanych oraz stawianie przewróconego pontonu. Utrwalana wiedza i umiejętności pozwolą na jeszcze lepsze i szybsze udzielanie pomocy osobom zagrożonym na akwenach wodnych.

W ćwiczeniach tych udział wzięli ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach, oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Ropczyc i Kozodrzy.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}