W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejne konsultacje społeczne w sprawie ustawy o OSP

19.05.2021

Strażacy siedzą za stołami. przed sceną za stołem siedzi prowadzący spotkanie komendant Powiatowy. Na scenie stoi ekran na którym prezentowane są slajdy.

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie ustawy o OSP odbyło się 18 maja br. wświetlicy OSP w Krzywej. Miało ono bardzo podobną formę jak to, które odbyło się w Ropczycach. Spotkanie również poprowadził Pan st. bryg. Witold Wiercioch Komendant Powiatowy PSP w Ropczycach, który przedstawił założenia projektowanej ustawy podkreślając jej główne zalety. W trakcie dyskusji komendant podkreślił, iż jest to pierwsza ustawa regulująca funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych w odrębnym akcie normatywnym. W trakcie spotkania wywiązała się merytoryczna dyskusja. Strażacy również zadawali pytania i wyrażali swoje opinie i sugestie co do treści ustawy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele OSP z gminy Sędziszów Młp. oraz Iwierzyce. W dyskusji wzięli również udział Panowie Prezesi Oddziałów Zarządów Miejsko-Gminnych i Gminnych w Sędziszowie Młp. i Iwierzycach oraz Wice Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP  dh Stanisław Świder.

Również podczas tego spotkania na bieżąco spisywane były uwagi i sugestie do projektu ustawy, które po odpowiednim zredagowaniu przedstawione zostaną Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu

Zdjęcia (2)