W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Odbyły się konsultacje społeczne dot. projektu ustawy o OSP

18.05.2021

W sali na krzesłach siedzą druhowie OSP. Komendant w umundurowaniu galowym stoi za mównicą . na dużym ekranie prezentowany projekt ustawy o osp

W poniecziałek 17  maja br. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami OSP w związku z prowadzonymi w kraju konsultacjami społecznymi dotyczącymi projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

Spotkanie poprowadził Pan st. bryg. Witold Wiercioch Komendant Powiatowy PSP w Ropczycach, który przedstawił założenia projektowanej ustawy podkreślając jej główne zalety. W trakcie dyskusji komendant podkreślił, iż jest to pierwsza ustawa regulująca funkcjonowanie ochotniczych straży pożarnych w odrębnym akcie normatywnym. Strażacy mieli możliwość zadawania pytań i wyrażania swoich opinii i sugestii co do treści ustawy. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych jednostek z gminy Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie oraz z Ostrowa. W dyskusji wzięli również udział Panowie Prezesi Oddziałów Zarządów Miejsko-Gminnych i Gminnych w Ropczycach i Wielopolu Skrz. oraz Pan Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w dh Władysław Tabasz.

Zdjęcia (2)