W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie ze służbą w PSP st.bryg. Janusza Piczaka

30.04.2021

st. bryg. Janusz Piczak Z-ca Komendanta Powiatowego w mundurze galowym na tle logo PSP

W dniu 30 kwietnia 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Ropczycach odbyła się uroczysta zbiórka, w związku z zakończeniem służby w Państwowej Straży Pożarnej i przejściem na zaopatrzenie emerytalne, Pana st. bryg. Janusza Piczaka – dotychczasowego Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach .

W uroczystości wzięli udział strażacy i pracownicy cywilni Komendy oraz zaproszeni goście w osobach: Pan Andrzej Bączkowski Członek Zarządu Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego, dh Władysław Tabasz Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie, ks Leopold Kordas Kapelan Strażaków Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, insp. Wojciech Rak Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach, podinsp. Roman Zawiślak Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ropczycach.

Pan st. bryg. mgr inż. Janusz Piczak rozpoczął służbę w ochronie przeciwpożarowej w 1987 roku, podejmując naukę w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Krakowie. Po 2 latach nauki ukończył służbę kandydacką, uzyskując tytuł technika pożarnictwa i stopień młodszego chorążego. W dniu 07.10.1989 roku rozpoczął służbą na stanowisku technik ochrony przeciwpożarowej, w Przedsiębiorstwie Państwowym Cukrownia „Ropczyce” w Ropczycach. Z dniem 24 grudnia 1992 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Rejonowej PSP w Ropczycach i mianowany na stanowisko starszego dyspozytora. W kolejnych latach zajmował następujące stanowiska służbowe: starszego inspektora, zastępcy dowódcy JRG, starszego oficera, starszego specjalisty, a od 2003 roku naczelnika wydziału operacyjno-rozpoznawczego KP PSP w Ropczycach. W czasie służby podwyższył swoje kwalifikacje ogólne i zawodowe. W 1997 roku ukończył naukę w Szkole Głównej Służby Pożarniczej uzyskując tytuł inż. pożarnictwa i stopień mł. kpt. W 2011 roku uzyskał tytuł mgr na kierunku „Zarzadzanie” w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, a rok później, na tej samej uczelni ukończył studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy”. Z dniem 1 września 2013 roku Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP powołał st. bryg. Janusza Piczaka na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach, na którym pełnił służbę do dnia dzisiejszego. Za długoletnią wzorową służbę oraz zasługi dla rozwoju ochrony przeciwpożarowej st. bryg. Janusz Piczak został odznaczony: Krzyżem Zasługi za Dzielność, Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Brązową, Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Zdjęcia (3)