W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego pomagają mieszkańcom dotrzeć do punktów szczepień

10.02.2021

Dwaj strażacy w umundurowaniu bojowym pomagają starszemu mężczyźnie w czarnym płaszczu wsiąść do czerwonego samochodu pożarniczego, trzymając go pod ręce. Mężczyzna jedną nogą stoi na progu samochód typu bus z napisem na przednich drzwiach OSP Ropczyce. Samochód stoi na zaśnieżonym parkingu.

Strażacy z powiatu ropczycko-sędziszowskiego pomagają mieszkańcom dotrzeć do punktów szczepień

W powiecie ropczycko-sędziszowskim strażacy włączyli się w ogólnopolską akcję mającą na celu wsparcie osób w dotarciu do punktów szczepień. Pomoc niesiona jest osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Akcja jest  prowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.

Ze specjalnego transportu i pomocy mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich,
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Szczegóły dotyczące organizacji transportu do punktów szczepień 

Zdjęcia (2)