W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie i egzamin w reżimie sanitarnym !!!

02.02.2021

Na tle czerwonej bramy garażowej remizy OSP stoją dwaj druhowie z OSP ubrani w ubrania koszarowe. W dłoniach trzymają zaświadczenie formatu A4 potwierdzające ukończenie szkolenia podstawowego.

W dniu 31.01.2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach został przeprowadzony egzamin kończący Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo gaśniczych.

Szkolenie takie standardowo trwa około 4 miesięcy jednak z powodu pandemii związanej z COVID 19 trwało ponad rok.

Zgodnie z przepisami na szkolenie można zgłosić członków  Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy ukończyli 18 lat i nie mają przeciwskazań zdrowotnych do ciężkiej pracy w trudnych warunkach (badania lekarskie). Kandydat na szkolenie wypełnienia odpowiednie dokumenty i kierowany jest na teoretyczne zajęcia e-learningowe, a po około miesiącu przeprowadzany jest pisemny test z wiedzy. Kandydaci z pozytywnym wynikiem testu uczęszczają na zajęcia praktyczne, z których z kolei przeprowadzany jest praktyczny egzamin końcowy. Aby móc przystąpić do egzaminy końcowego kandydaci, oprócz wiedzy teoretycznej muszą poddać się ciężkiemu i stresującemu testowi w komorze dymowej.

Szkolenie rozpoczęło 22 osoby, a ukończyło z wynikiem pozytywnym 18 strażaków (dwie osoby nie ukończyły testów w komorze dymowej, dwie osoby zrezygnowały z przyczyn niezależnych). W gronie szczęściarzy, którzy ukończyli kurs znalazło się trzy Panie.

Strażacy którzy ukończyli przedmiotowe szkolenie nabyli uprawnienia do działań ratowniczo-gaśniczych, a co za tym idzie odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną do sprawnego i bezpiecznego niesienia pomocy osobom będącym w potrzebie.

 

GRATULUJEMY !!!

Zdjęcia (3)