W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie dla jednostek OSP

23.09.2020

Zdjęcie przedstawia wnętrze sali. Widać siedzących członków OSP. Na tle ściany zza mównicy w umundurowaniu galowym przemawia st. bryg. Witold Wiercioch Komendant Powiatowy PSP w Ropczycach.

Wsparcie dla jednostek OSP w ramach programu „Mały Strażak”

W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach w dniu 23.09.2020 r. odbyło się uroczyste podpisanie i przekazania umów na wsparcie zadania realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych, który umożliwia dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek ochotniczych straży pożarnych. Nabór wniosków był prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
W ramach podpisanych umów środki zostaną przekazane do 14 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Celem programu jest podniesienie gotowości bojowej lokalnych służb ratowniczych poprzez doposażenie w sprzęt niezbędny do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych, ekstremalnych zjawisk atmosferycznych lub awarii technicznych, które zagrażają życiu i zdrowiu osób, mieniu albo środowisku naturalnemu.

Umowy zostały podpisane i wręczone przez Zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Pana Bogusława Kida w obecności Senatora RP Pana Zdzisława Pupy, Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pana Witolda Darłaka oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach st. bryg. Witolda Wierciocha. W uroczystości również udział wzięli etatowy Członek Zarządu Pan Andrzej Bączkowski, Burmistrz Sędziszowa Młp. Pan Bogusław Kmieć, Wójt Gminy Ostrów Pan Grzegorz Ożóg oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusz Piczak. 

Zdjęcia (1)