W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Darłowo ul. Okrężna –pożar budynku mieszkalnego

21.04.2021

Darłowo ul. Okrężna –pożar budynku mieszkalnego

21 kwietnia 2021r., o godzinie 19:39 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Okrężnej w Darłowie. Do zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Z chwilą przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono wydobywający się dym z mieszkania w budynku na parterze. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego podali prądy wody w natarciu na palącą się  szafę w mieszkaniu czym pożar został ugaszony.  W wyniku powstania pożaru spaleniu uległa drewniana szafa, całe mieszkanie okopcone wraz z wyposażeniem oraz wybita szyba w oknie. Ze względu na powstałe zniszczenia w mieszkaniu powiadomiono przedstawicieli Urzędu Miasta Darłowo w celu pomocy w zapewnieniu lokum zastępczego dla użytkowników mieszkania.

W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straż Miejska  oraz Policja, która wyjaśnia przyczynę powstania zdarzenia.

Opracował: kpt. Damian Tomczyk

Zdjęcia: KP PSP Sławno

 

Zdjęcia (4)